We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Havis KEN00148 POS system accessory Security cable Black
SKU
KEN00148
| SKU | KEN00148 |
|---|---|
| Manufacturer | Havis |
| Availability | In Stock |
A Tether specifically designed for Flexipole Stands that attaches to act as a tether anchor point for Payment Terminals across a range of industries including retail, hospitality and healthcare
Use for security with payment terminals that include the Kensington proprietary security port
Requires key for authorized removal of the Payment Terminal
Coiled tether makes it easy to h& the payment terminal with backplate to a customer
Enables compliance with ADA requirements
Use for security with payment terminals that include the Kensington proprietary security port
Requires key for authorized removal of the Payment Terminal
Coiled tether makes it easy to h& the payment terminal with backplate to a customer
Enables compliance with ADA requirements
| Features | |
|---|---|
| Product type | Security cable |
| Product colour | Black |
| Compatibility | Verifone, Ingenico, Pax |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 113 g |
| Package width | 50.8 mm |
| Package depth | 50.8 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package weight | 227 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 50.8 mm |
| Package depth | 50.8 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package weight | 227 g |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
You may also be interested in
| Product |
Havis KEN00148 POS system accessory Se...
Login for pricing
|
Hot Product
Ergonomic Solutions SpacePole POS Swin...
Login for pricing
|
Ergonomic Solutions SpacePole Payment...
Login for pricing
|
Recommended
Ergonomic Solutions SpacePole Payment...
Login for pricing
|
Bestseller
Elo Touch Solutions E644767 POS system...
Login for pricing
|
New
HP Engage 16t VESA Plate
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
KEN00148
|
SPV2101-02
|
VER400-D-02
|
ING3000-D-MH-02
|
E644767
|
4A2G0AA
|
| Manufacturer |
Havis
|
Ergonomic Solutions
|
Ergonomic Solutions
|
Ergonomic Solutions
|
Elo Touch Solutions
|
HP
|
| Material |
N/A
|
Metal
|
Metal
|
Metal
|
N/A
|
N/A
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Product type |
Security cable
|
N/A
|
POS mount
|
POS mount
|
N/A
|
N/A
|





