Zebra PWR-BUA5V16W0WW power adapter/inverter Indoor 16 W Black
SKU
PWR-BUA5V16W0WW
Login for pricing
In Stock
100-240V, 5.4V, 3A, 16W
More Information
Purpose Battery charger
Power supply type Indoor
SKU PWR-BUA5V16W0WW
EAN 5711783332374
Manufacturer Zebra
Availability In Stock
Level VI AC/DC Power Supply AC Input: 100-240V, 0.6A DC Output: 5.4V, 3A, 16W
Requires: DC line cord and Country specific un-grounded AC line cord
Features
Input current0.6 A
Input voltage100-240 V
Output power16 W
Output voltage5.4 V
Output current3 A
Power supply typeIndoor
PurposeBattery charger
Product colourBlack
Power
Input current0.6 A
Input voltage100-240 V
Output power16 W
Output voltage5.4 V
Output current3 A
Product colourBlack
Logistics data
Harmonized System (HS) code85044095
You may also be interested in
Compare Products
Product Zebra PWR-BUA5V16W0WW power adapter/inverter Indoor 16 W Black
Bestseller
Zebra PWR-BUA5V16W0WW power adapter/in... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
Origin Storage AC Adapter (130W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (130W) For L... Login for pricing