Zebra LAB-RL-TT-SYN-50.8X9.5MM White Self-adhesive printer label
SKU
Login for pricing
In Stock
Z-Ultimate 3000T White - Gloss White Thermal Transfer Polyester Label - Permanent Acrylic Adhesive - 51mm x 10mm - Labels per Roll: 14980 - 6 Rolls
| SKU | 3010055 |
|---|---|
| EAN | 8596375020924 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Label, Polyester, 51x10mm, Thermal Transfer, Z-ULTIMATE 3000T WHITE, Coated, Permanent Adhesive, 76mm Core, EAZIPRICE
| Features | |
|---|---|
| Adhesive type | Permanent |
| Adhesive material | Acrylic |
| Print technology | Thermal transfer |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.08 cm |
| Label height | 9.5 mm |
| Size (imperial) | 20.3 cm (8") |