Zebra LAB-RL-DT-PAP-101.6X127MM White Self-adhesive printer label
SKU
3009620-T
Login for pricing
In Stock
102x127mm, Direct Thermal, Z-PERFORM 1000D, Uncoated, Permanent Adhesive, 76mm Core
| SKU | 3009620-T |
|---|---|
| EAN | 8596375020559 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | In Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Thermal Paper, Z-Perform 1000D, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 101.6 mm, Height: 127 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 1200 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White
| Features | |
|---|---|
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Direct thermal |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 12.7 cm |
| Size (imperial) | 20.3 cm (8") |