We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink BT51-C Dongle
SKU
1300008
| SKU | 1300008 |
|---|---|
| EAN | 5715328093720 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | In Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Dongle |
| Bluetooth range | 30 m |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth | Yes |
| Brand compatibility | Yealink |
| Product colour | Black |
| Compatibility | BH76, BH72 |
| Technical details | |
| Product type | Dongle |
| Brand compatibility | Yealink |
| Product colour | Black |
| Compatibility | BH76, BH72 |
| Ports & interfaces | |
| Bluetooth range | 30 m |
| Bluetooth profiles | A2DP, AVRCP, HFP, HSP |
| Bluetooth | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 14.5 mm |
| Package depth | 16.1 mm |
| Package height | 9 mm |
| Power | |
| USB connector type | USB Type-C |
| Packaging data | |
| Package width | 14.5 mm |
| Package depth | 16.1 mm |
| Package height | 9 mm |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Yealink BT51-C Dongle
Login for pricing
|
Popular
Jabra 8800-00-01 headphone/headset acc...
Login for pricing
|
Hot Product
Jabra Biz 2300 Foam Ear Cushions (10 p...
Login for pricing
|
Bestseller
Jabra Foam Ear Cushion, Evolve 20
Login for pricing
|
Yealink DD10K DECT USB Dongle for T41S...
Login for pricing
|
New
Jabra Engage Headband for Convertible...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1300008
|
8800-00-01
|
14101-38
|
14101-45
|
DD10K
|
14121-40
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Jabra
|
Jabra
|
Jabra
|
Yealink
|
Jabra
|
| Product type |
Dongle
|
N/A
|
Ear pad
|
N/A
|
N/A
|
Headband
|





