SDU-6000-OS
Login for pricing
In Stock
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 4U 6kVA / 6kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required)
More Information
Output power capacity 6 kVA
Product colour Black
Output power 6000 W
Form factor Rackmount/Tower
SKU SDU-6000-OS
EAN 5059902031303
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
PDF URLs View PDF
Power
Output power6000 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity6 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
Output frequency50/60 Hz
WaveformPure sine
Output power6000 W
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
Technical details
Output frequency50/60 Hz
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 4U 6kVA / 6kW w/ Rail Kit (Bypass Switch Required) Origin Storage Uniti Power Symphony On... Login for pricing