EDGE-1500IRT2UXL-OS
Login for pricing
In Stock
Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13
More Information
SKU EDGE-1500IRT2UXL-OS
EAN 5059902044136
Manufacturer Origin Storage
Availability In Stock
Power
Output power1500 W
Input operation voltage (min)220 V
Input operation voltage (max)240 V
Output operation voltage (min)220 V
Output operation voltage (max)240 V
Output power capacity1.5 kVA
Performance
UPS topologyDouble-conversion (Online)
WaveformPure sine
Features
Output frequency50/60 Hz
WaveformPure sine
Output power1500 W
Output power capacity1.5 kVA
Input frequency50/60 Hz
Design
Form factorRackmount/Tower
Product colourBlack
Technical details
Output frequency50/60 Hz
You may also be interested in
Compare Products
Product Origin Storage Uniti Power Symphony Online Double Conversion 230V 2U 1.5kVA / 1.5kW 4 x IEC C13 Origin Storage Uniti Power Symphony On... Login for pricing
APC Smart-UPS RT Isolation Transformer, 5000VA, 230V In/Out, 1x hard wire 3-wire (H N + E) APC Smart-UPS RT Isolation Transformer... Login for pricing