Juice JUI-MAINS-TC-2.4A IN Smartphone, Tablet Blue, White AC Auto
SKU
JUIMAINSTC2.4A
Login for pricing
In Stock
2.4A, USB-C, 5V, 0.35mA, 1.5m
More Information
Charger type Auto
SKU JUIMAINSTC2.4A
EAN 5060771196239
Manufacturer Juice
Availability In Stock
Performance
Charger typeAuto
Charger compatibilitySmartphone, Tablet
Power source typeAC
Design
Product colourBlue, White
Cable length1.5 m
Power
Input current0.35 A
Output current2400 mA
Input voltage100 - 240 V
Input frequency50/60 Hz
Maximum output voltage5 V
Output current (5V)2.4 A
Technical details
Power source typeAC
Ports & interfaces
Cable length1.5 m
Weight & dimensions
Width50 mm
Depth50 mm