InfoCase FM-SNP-ET4X10-HSTP tablet case 25.4 cm (10") Bumper Black
SKU
FM-SNP-ET4X10-HSTP
- 4 corner anchor points facilitate the use of additional accessories
- Clear polycarbonate shell provides visibility to asset tags
- Closed back for added device protection
- Optional bio-secure DuraStrap replacement hand strap available
| Product main colour | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Maximum screen size | 10 " |
| Material | Polycarbonate,Thermoplastic polyurethane (TPU) |
| SKU | FM-SNP-ET4X10-HSTP |
| EAN | 0703674564204 |
| Manufacturer | GJOHNSON |
| Availability | In Stock |
The Rugged Case with an adjustable elastic hand strap for the Zebra ET40/45 10" provides improved productivity and efficiency by reducing hand, wrist and arm fatigue. The case is low profile and lightweight while designed for rugged workflows. Also provides facilitation for additional accessories for added device ergonomics.
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Bumper |
| Maximum screen size | 25.4 cm (10") |
| Compatibility | ET40/45 |
| Shoulder strap | Yes |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | All |
| Features | |
| Case type | Bumper |
| Compatibility | ET40/45 |
| Shoulder strap | Yes |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | All |
| Hand strap | Yes |
| Design | |
| Weight & dimensions | |
| Width | 263 mm |
| Depth | 20 mm |
| Height | 173 mm |
| Weight | 139 g |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
You may also be interested in
| Product |
New
InfoCase FM-SNP-ET4X10-HSTP tablet cas...
Login for pricing
Hot Product
Targus VersaVu 32.8 cm (12.9") Fo...