We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 527F9A Toner waste box, 15K pages for HP CLJ X 557/654/5800/6700/6800
- (~150,000) pages
- HP toner collection units collect un-transferred toner generated during the operation of the printer. They are easy-to-replace, high-yield HP supplies designed to reduce user intervention rates.
| Capacity | 15000.00 |
|---|---|
| Colour | no color |
| SKU | 527F9A |
| EAN | 0196188797280 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
| Product Videos |
View Video |
| PDF URLs |
View PDF |
Compatible Printers: HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800 dn, HP Color LaserJet Enterprise X 65455 dn, HP Color LaserJet Enterprise 6701 dn, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw +, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP X 58045 zs, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP X 58000 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfsw, HP Color LaserJet Enterprise X 55745 dn, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801, HP Color LaserJet Enterprise X 557 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP X 58045 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800, HP Color LaserJet Enterprise 6700, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfsw, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw +, HP Color LaserJet Enterprise X 650 Series, HP Color LaserJet Enterprise 5700, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 Series, HP Color LaserJet Enterprise X 65465 dn, HP Color LaserJet Enterprise MFP 6800 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zfw plus, HP Color LaserJet Enterprise X 65400 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6800 zf, HP Color LaserJet Enterprise MFP 5800 dn, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 6801 zfw plus, HP Color LaserJet Enterprise 6701, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP X 58045 z, HP Color LaserJet Enterprise X 654, HP Color LaserJet Enterprise X 654 dn, HP Color LaserJet Enterprise X 654 Series, HP Color LaserJet Enterprise 5700 dn, HP Color LaserJet Enterprise 5700 Series, HP Color LaserJet Enterprise Flow MFP 5800 zf, HP Color LaserJet Enterprise 6700 dn
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 150000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| Product type | Maintenance kit |
| Colour ink page yield | 150000 pages |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 27 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 60% |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 280 g |
| Package width | 280 mm |
| Package height | 393 mm |
| Package weight | 700 g |
| Packaging data | |
| Package width | 280 mm |
| Package height | 393 mm |
| Package weight | 700 g |
| Package depth | 67 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Page yield | 150000 pages |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Print technology | Laser |
| Pallet size (EU) | 1220 x 1016 x 2282 mm |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Pallet weight (imperial) | 88.9 kg (196 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 2286 mm (48 x 40 x 90") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1220 x 1016 x 2282 mm |
| Package depth | 67 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797280 |
| Brand-specific features | |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 196188797280 |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 89 kg |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 89 kg |
| Colour ink page yield | 150000 pages |
| Pallet size (EU) | 1220 x 1016 x 2282 mm |
| UNSPSC-code | 44103120 |
| Pallet weight (imperial) | 88.9 kg (196 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1219.2 x 1016 x 2286 mm (48 x 40 x 90") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1220 x 1016 x 2282 mm |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HP 527F9A Toner waste box, 15K pages f...
Login for pricing
|
New
HP C1P70A Maintenance-kit ADF, 100K pa...
Login for pricing
|
Lexmark 24B6327 Drum kit, 115K pages f...
Login for pricing
|
Popular
Brother PA-BB-002 printer kit
Login for pricing
|
Bestseller
HP J8J95A Maintenance-kit ADF, 150K pa...
Login for pricing
|
Recommended
Zebra P1027135-044 printer kit
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
527F9A
|
C1P70A
|
24B6327
|
PABB002
|
J8J95A
|
P1027135-044
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
Lexmark
|
Brother
|
HP
|
Zebra
|





