We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 4S5B6A/768 Ink cartridge black 500ml for HP DesignJet XL 3800
SKU
4S5B6A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
| SKU | 4S5B6A |
|---|---|
| EAN | 0196188231999 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | In Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet XL 3800 PS MFP, HP DesignJet XL 3800 Series, HP DesignJet XL 3800 MFP
| Performance | |
|---|---|
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet XL 3800 PostScript Multifunction Printer series |
| Weight & dimensions | |
| Width | 152 mm |
| Depth | 64 mm |
| Height | 125 mm |
| Weight | 631 g |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 675.3 g |
| Packaging data | |
| Package width | 152 mm |
| Package depth | 64 mm |
| Package height | 125 mm |
| Package weight | 675.3 g |
| Package type | Box |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 631 g |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 675.3 g |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.6 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 666.5 kg |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 666.5 kg |
| UNSPSC-code | 441031052 |
| Products per pallet | 864 pc(s) |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 72 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
New
HP 4S5B6A/768 Ink cartridge black 500m...
Login for pricing
|
Bestseller
HP CR324A/950XL Printhead high-capacit...
Login for pricing
|
Hot Product
HP CE017A/771 Printhead black matt / r...
Login for pricing
|
HP CE018A/771 Printhead magenta / yell...
Login for pricing
|
Recommended
HP CE019A/771 Printhead light magenta...
Login for pricing
|
Popular
HP CE020A/771 Printhead black / gray b...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4S5B6A
|
CR324A
|
CE017A
|
CE018A
|
CE019A
|
CE020A
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|





