We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Hama CD Double Jewel Case, Pack 5 2 discs Transparent
SKU
44752
- Designed to hold 2 CDs
- Ideal replacement for damaged original double CD cases
| SKU | 44752 |
|---|---|
| EAN | 4007249447524 |
| Manufacturer | Hama |
| Availability | In Stock |
- CD double box for storage of 2 CDs each
- ideal to replace broken original double CD boxes or to change the bulky multi-pack CD box for the slim box
- ideal to replace broken original double CD boxes or to change the bulky multi-pack CD box for the slim box
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| CD capacity | 2 discs |
| Design | |
| Product colour | Transparent |
| CD capacity | 2 discs |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 278 g |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 125 mm |
| Package height | 51 mm |
| Package weight | 278 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Hama CD Double Jewel Case, Pack 5 2 di...
Login for pricing
|
Hama DVD Quad Box, Black, Package of 5...
Login for pricing
|
Recommended
Hama CD Slim Empty Box, pack 10, trans...
Login for pricing
|
Popular
Hama 11615 32 discs Black
Login for pricing
|
Hot Product
Hama CD Jewel Case Standard, Pack 5 C-...
Login for pricing
|
Hama CD Wallet Nylon 20, black 20 discs
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
44752
|
51186
|
51164
|
11615
|
44744
|
33830
|
| Manufacturer |
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
Hama
|
| Case type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
C-shell case
|
N/A
|





