AC-1965TOS35
Login for pricing
In Stock
65W Laptop charger using 3.5mm x 1.35mm connector for Toshiba Dynabook Satellite Pro C50 C40 C30-K C40-G C40-H C40-J C50-H C50-E C50D-B E10-S
More Information
SKU AC-1965TOS35
EAN 0886734900102
Manufacturer BTI
Availability In Stock
Features
Adjustable output voltageNo
Brand compatibilityToshiba
Input voltage90-250 V
Output power65 W
Output voltage18-20 V
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Product colourBlack
Input frequency47/63 Hz
Power
Adjustable output voltageNo
Input voltage90-250 V
Output power65 W
Output voltage18-20 V
Performance
Brand compatibilityToshiba
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Design
Product colourBlack
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product BTI 65W Laptop charger using 3.5mm x 1.35mm connector for Toshiba Dynabook Satellite Pro C50 C40 C30-K C40-G C40-H C40-J C50-H C50-E C50D-B E10-S BTI 65W Laptop charger using 3.5mm x 1... Login for pricing
DELL DF263 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
Hot Product
DELL DF263 power adapter/inverter Indo... Login for pricing
DELL DF266 power adapter/inverter Indoor 90 W Black DELL DF266 power adapter/inverter Indo... Login for pricing
DELL F7970 power adapter/inverter Indoor 65 W Black
Bestseller
DELL F7970 power adapter/inverter Indo... Login for pricing
Origin Storage AC Adapter (90W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (90W) For La... Login for pricing
DELL J62H3 power adapter/inverter Indoor 90 W Black DELL J62H3 power adapter/inverter Indo... Login for pricing