GA-19180DELL-2T-BTI
Login for pricing
In Stock
180W AC ADAPTER FOR DELL UK VERSION 7.4MM & 4.5MM
More Information
Purpose Notebook
Power supply type Indoor
SKU GA-19180DELL-2T-BTI
EAN 5059902011275
Manufacturer BTI
Availability In Stock
Origin Storage GA-19180DELL-2T-BTI power adapter/inverter
Features
Adjustable output voltageNo
Brand compatibilityDELL
Input voltage100-240 V
Output power180 W
Output voltage19 V
Output current9.23 A
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
Country of originChina
Product colourBlack
CertificationCE
Input frequency50-60 Hz
Power
Adjustable output voltageNo
Input voltage100-240 V
Output power180 W
Output voltage19 V
Output current9.23 A
Performance
Brand compatibilityDELL
PurposeLaptop
Power current typeAC-to-DC
CertificationCE
Design
Product colourBlack
Certificates
Compliance certificatesRoHS
Weight & dimensions
Weight700 g
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Included power plug typesUK
Quantity per pack1 pc(s)
Technical details
Compliance certificatesRoHS
Logistics data
Country of originChina
Other features
You may also be interested in
Compare Products
Product BTI 180W AC ADAPTER FOR DELL UK VERSION 7.4MM & 4.5MM
Hot Product
BTI 180W AC ADAPTER FOR DELL UK VERSIO... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black
Bestseller
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
Origin Storage AC Adapter (130W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (130W) For L... Login for pricing