100WUSB-C-BTI-EU
Login for pricing
In Stock
100W USB-C AC Adapter with 8 output voltages for all USB-C devices up to 100W - EU Connections
  • Fully compatible with specified laptops
  • Post-Sales technical support available
More Information
SKU 100WUSB-C-BTI-EU
EAN 5059902016966
Manufacturer BTI
Availability In Stock
Features
Input voltage100-240 V
Output power100 W
Output voltage5 - 20 V
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Product colourBlack
Input frequency50/60 Hz
Power
Input voltage100-240 V
Output power100 W
Output voltage5 - 20 V
Performance
Power supply typeIndoor
PurposeLaptop
Design
Product colourBlack
Packaging data
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Included power plug typesEU
Quantity per pack1 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product BTI 100W USB-C AC Adapter with 8 output voltages for all USB-C devices up to 100W - EU Connections
Hot Product
BTI 100W USB-C AC Adapter with 8 outpu... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
HP AC 65W power adapter/inverter Indoor Black
Bestseller
HP AC 65W power adapter/inverter Indoo... Login for pricing
Origin Storage AC Adapter (130W) For Latitude E Series Origin Storage AC Adapter (130W) For L... Login for pricing