B25M3211
Login for pricing
In Stock
25 W, 228.65 × 85.6 × 13.5 mm, 340 g
  • 15W Ultra-Fast Charging: Immerse in a superior charging experience with 15W power, guaranteed by Qi2 certification and MagSafe compatibility for a fast, safe, and efficient charge every time
  • What You Get: Anker MagGo Wireless Charging Station (3-in-1 Stand), 40W USB-C charger, 5 ft (1.5 m) USB-C to USB-C cable, welcome guide, 24-month warranty, and our friendly customer service
More Information
Charger type Indoor
SKU B25M3211
EAN 0194644173302
Manufacturer ANKER
Availability In Stock
Charge 2X Faster
Officially Certified Fast Charging for Apple Watch
Innovative Product Design
3-in-1 Charging for All Your Devices
Blending Design with Convenience
Exclusive Tech Behind
Doubly Fast Charging
What is
Wireless PowerIQ
Performance
Charger typeIndoor
Charger compatibilityUniversal
Power source typeUSB
Fast chargingYes
Wireless chargingYes
Brand compatibilityApple
USB Power Delivery up to25 W
MagSafe compatibleYes
Design
Product colourBlack
Power
Input current3 A
Input voltage12 V
Technical details
Charger compatibilityUniversal
Power source typeUSB
Weight & dimensions
Width228.7 mm
Depth85.6 mm
Height13.5 mm