2-Power UNI0024A mobile device charger
SKU
UNI0024A
Login for pricing
In Stock
Universal Travel Adapter
  • Includes 2 x USB-A ports and 1 x USB-C. Please note this plug adapter does not convert voltage
More Information
SKU UNI0024A
Manufacturer 2-Power
Availability In Stock
USB-A Output: 5V, 3A, 15W Max; 2.4A Max per port. USB-C output 5V, 3A, 15W Max
Weight & dimensions
Width62 mm
Depth61 mm
Height75 mm
Weight205 g
Package width75 mm
Package depth75 mm
Package height60 mm
Packaging data
Package width75 mm
Package depth75 mm
Package height60 mm