We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra ZIPZLM3013254 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
ZIPZLM3013254
| SKU | ZIPZLM3013254 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Thermal Paper, ZeroLiner 2000D, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 80 mm, Height: 100 m, Diameter: 40 mm, Core Diameter: 12.7 mm, labels per Roll: 1 Labels, Perforation: No, Colour: White, label roll (liner-free)
| Features | |
|---|---|
| Format | Roll |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Type | Continuous label |
| Brand compatibility | Zebra |
| Weight & dimensions | |
| Sheet width | 8 cm |
| Sheet length | 10 m |
| Core diameter | 1.2 cm |
| Technical details | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |