We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Ultimate 3000T White
SKU
3004240
| SKU | 3004240 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Zebra's selection of label and tag materials meets the requirements of most applications and budgets.
Premium, bright white, ultra-smooth paper facestock specially coated to provide optimal quality. Ideal for high-speed printing applications where print quality is important. Recommended for indoor use.
Premium, bright white, ultra-smooth paper facestock specially coated to provide optimal quality. Ideal for high-speed printing applications where print quality is important. Recommended for indoor use.
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Polyester |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.2 cm |
| Label height | 6 mm |
| Weight | 500 g |
| Packaging content | |
| Labels per roll | 14795 pc(s) |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Polyester |