We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhesive printer label
SKU
3007350-T
| SKU | 3007350-T |
|---|---|
| EAN | 5711783313564 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
Label Roll, Zebra, Material: Thermal Paper, Z-Perform 1000D Removable, Coating: No, Adhesive: Removable, Width: 101.6 mm, Height: 152.4 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 450 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Print technology | Direct thermal |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 15.2 cm |
| Maximum roll diameter | 12.7 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 450 pc(s) |
| Technical details | |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Print technology | |
|---|---|
| Print technology | Direct thermal |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |