We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 86321 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
86321
Login for pricing
Available for backorder
25x51mm 25mm core Etiquetas Sintéticas Z-Ultimate 3000T White Label
| SKU | 86321 |
|---|---|
| EAN | 5704174540014 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Thermal transfer, gloss polyester label with a high-performance permanent acrylic adhesive.Unparalleled smear/scratch resistance. Excellent durability and chemical resistance. Tear and water resistant..Excellent adhesion to a wide range of surfaces
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 2.5 cm |
| Label height | 5.1 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 1458 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |