We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3011576-T printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3011576-T
Login for pricing
Label, Paper, 102x70mm, Thermal Transfer, Z-PERFORM 1000T, Uncoated, Permanent Adhesive, 76mm Core
| SKU | 3011576-T |
|---|---|
| EAN | 5706998767745 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Thermal Paper, Z-Perform 1000D Removable, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 76.2 mm, Height: 50.8 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 1408 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 7.6 cm |
| Label height | 5.1 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 1408 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |