We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3011378 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3011378
Login for pricing
Available for backorder
Label Polyester 30x24mm Thermal Transfer Z-ULTIMATE 3000T WHITE Coated
| SKU | 3011378 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label, Polyester, 30x24mm, Thermal Transfer, Z-ULTIMATE 3000T WHITE, Coated, Permanent Adhesive, 76mm Core, EAZIPRICE
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3 cm |
| Label height | 2.4 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 6861 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |