We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3011352 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3011352
Login for pricing
Available for backorder
Label, Paper, 102x70mm, Thermal Label Polyester 100x30mm Thermal Transfer Z-ULTIMATE 3000T WHITE Coated, Z-PERFORM 1000T, Uncoated, Permanent Adhesive, 76mm Core
| SKU | 3011352 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, Z-Ultimate 3000T White, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 100 mm, Height: 30 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 5621 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 04800BK11045
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10 cm |
| Label height | 3 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 5621 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |