We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3011017 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3011017
Login for pricing
Available for backorder
Label Polyester 45x35mm Thermal Transfer Z-ULTIMATE 3000T WHITE Coated
| SKU | 3011017 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, Z-Ultimate 3000T White, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 45 mm, Height: 35 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 2190 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 05095ZD25707 / 05095GS06407
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 4.5 cm |
| Label height | 3.5 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 2190 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |