We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3010685 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3010685
Login for pricing
Available for backorder
Z-Ultimate 3000T Thermal Transfer Coated Polyester Label, 38mm x 183m, Permanent Adhesive, 76mm Core
| SKU | 3010685 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, Z-Ultimate 3000T White, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 38.1 mm, Height: 183,18 m, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 1 Labels, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 04800BK04045
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 3.8 cm |
| Label height | 18.3 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 1 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |