We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3005235 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3005235
Login for pricing
Available for backorder
Label Paper 102x165mm Thermal Transfer Z-PERFORM 1000T Uncoated Permanent
| SKU | 3005235 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Normal Paper, Z-Perform 1000T, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 101.6 mm, Height: 165.1 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 880 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: Yes, Colour: White, Rec. Ribbon: 02300BK11045
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.2 cm |
| Label height | 16.5 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 24 |
| Labels per roll | 880 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |