We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3004954 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3004954
Login for pricing
Available for backorder
Label, Paper, 55x30mm, Thermal Transfer, Z-PERFORM 1000T, Uncoated, Permanent Adhesive, 25mm Core
| SKU | 3004954 |
|---|---|
| EAN | 5704174807407 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Out of Stock |
Label Roll, Zebra, Material: Normal Paper, Z-Perform 1000T, Coating: No, Adhesive: Normal, Width: 55.12 mm, Height: 30.16 mm, Diameter: 127 mm, Core Diameter: 25.4 mm, labels per Roll: 2400 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 02300GS06407 /02300ZD25707
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 5.5 cm |
| Label height | 3 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 30 |
| Labels per roll | 2400 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |