We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RHINO HAG1-4 writing notebook A4 50 sheets Blue, White
SKU
HAG1-4
| SKU | HAG1-4 |
|---|---|
| EAN | 5010642400163 |
| Manufacturer | Rhino |
| Availability | In Stock |
RHINO A4 Graph Pad - 10mm Graph/Blank Alternate | 100pg
RHINO Graph Pad A4 with 100 pages, each ruled with 1:5:10 squared graph paper with alternating blank pages. This refill pad has pre-punched education standard white paper, you can write on both sides with a quick and neat tear-out to put in your folder or binder. The flexible nature of this graph pad means it can be used for multiple subjects such as maths or science, for plotting graphs, functions, experimental data and drawing curves.
RHINO Graph Pad A4 with 100 pages, each ruled with 1:5:10 squared graph paper with alternating blank pages. This refill pad has pre-punched education standard white paper, you can write on both sides with a quick and neat tear-out to put in your folder or binder. The flexible nature of this graph pad means it can be used for multiple subjects such as maths or science, for plotting graphs, functions, experimental data and drawing curves.
| Features | |
|---|---|
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 50 sheets |
| Media weight | 75 g/m² |
| Product colour | Blue, White |
| Technical details | |
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Squared paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 50 sheets |
| Media weight | 75 g/m² |
| Product colour | Blue, White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 297 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
RHINO HAG1-4 writing notebook A4 50 sh...
Login for pricing
|
Popular
Sigel CO112 writing notebook A4 194 sh...
Login for pricing
|
Bestseller
Oxford Meetingbook writing notebook 16...
Login for pricing
|
New
Sigel Conceptum writing notebook A5 19...
Login for pricing
|
Recommended
Sigel Conceptum writing notebook A5 19...
Login for pricing
|
RHINO RTWA4B-2 writing notebook A4 80...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
HAG1-4
|
CO112
|
100104296
|
CO327
|
CO321
|
RTWA4B-2
|
| Manufacturer |
Rhino
|
Sigel
|
Elba
|
Sigel
|
Sigel
|
Rhino
|
| Product colour |
N/A
|
Black
|
Orange
|
Blue
|
Black
|
Blue
|
| Coloration |
Monochromatic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Monochromatic
|





