We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RHINO RTWA4B-2 writing notebook A4 80 sheets Blue
SKU
RTWA4B-2
| SKU | RTWA4B-2 |
|---|---|
| EAN | 5010642416058 |
| Manufacturer | Rhino |
| Availability | In Stock |
RHINO A4 Hardback Notebook - 8mm Lined | 160pg
RHINO Twinwire Hardback Notebook A4 with 160 pages, each ruled with 8mm lines and a durable sturdy cover to keep your writing notes safe. All with the advantage of twin-wire binding so it s easy to fold back or lay flat as you work. Everyday professionalism with a notebook that s simple, functional and practical, perfect for educational use, office or home stationery, and keeps your writing neat and tidy with clear 8mm lines throughout.
RHINO Twinwire Hardback Notebook A4 with 160 pages, each ruled with 8mm lines and a durable sturdy cover to keep your writing notes safe. All with the advantage of twin-wire binding so it s easy to fold back or lay flat as you work. Everyday professionalism with a notebook that s simple, functional and practical, perfect for educational use, office or home stationery, and keeps your writing neat and tidy with clear 8mm lines throughout.
| Features | |
|---|---|
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Lined paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Technical details | |
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Lined paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A4 |
| Sheets quantity | 80 sheets |
| Media weight | 70 g/m² |
| Product colour | Blue |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 210 mm |
| Height | 297 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
RHINO RTWA4B-2 writing notebook A4 80...
Login for pricing
|
Recommended
Elba 100103741 writing notebook A5 90...
Login for pricing
|
Popular
Sigel CO112 writing notebook A4 194 sh...
Login for pricing
|
Hot Product
Elba Oxford writing notebook Multicolo...
Login for pricing
|
Bestseller
Oxford 100103627 writing notebook A5 9...
Login for pricing
|
RHINO RCPA4C-6 writing notebook A4+ 70...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RTWA4B-2
|
100103741
|
CO112
|
100101300
|
100103627
|
RCPA4C-6
|
| Manufacturer |
Rhino
|
Elba
|
Sigel
|
Elba
|
Elba
|
Rhino
|
| Product colour |
Blue
|
Multicolour
|
Black
|
Multicolour
|
Black
|
Green
|
| Coloration |
Monochromatic
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Monochromatic
|





