We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Ibico 1221X calculator Desktop Printing
SKU
IB410055
| Type | Printing calculator |
|---|---|
| Digits | 12 digits |
| Form factor | Desktop |
| SKU | IB410055 |
| EAN | 0134654100554 |
| Manufacturer | Ibico |
| Availability | In Stock |
Comprehensive 2-Colour (Black/Red) 12 digit 2.4 lines/second 220 v Print Calculator using a standard 57mm paper roll. Features: -Angled 12-digit LCD display. -2 colour printing (black/red). -Printing speed: 2.4 lines per second. -Professional keyboard. -Choice of clock or date on display.
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing |
| Technical details | |
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing |
| Display | |
| Digits | 12 digits |
| Printing | |
|---|---|
| Print speed | 2.4 lpm |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 212 x 278 x 64 mm |
| Weight | 800 g |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 212 x 278 x 64 mm |