We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP 676M9A/738M Ink cartridge cyan 300ml for HP DesignJet XT 950
SKU
676M9A
- Take quality, durability, and sustainability to new heights with HP Flex Tech Inks. Based on years of field experience with HP PageWide XL printers, this ink delivers exceptional results while also helping to reduce your environmental impact.
- Ink cartridge
| SKU | 676M9A |
|---|---|
| EAN | 0196548336197 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Out of Stock |
Compatible Printers: HP DesignJet XT 950 MFP, HP DesignJet XT 950, HP DesignJet XT 950 Series
| Performance | |
|---|---|
| OEM code | 676M9A |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Country of origin | Singapore |
| Compatibility | HP DesignJet T850, T950 printers |
| Weight & dimensions | |
| Width | 283 mm |
| Depth | 41 mm |
| Height | 118 mm |
| Weight | 454 g |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Packaging data | |
| Package width | 283 mm |
| Package depth | 41 mm |
| Package height | 118 mm |
| Package weight | 509 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Weight | 454 g |
| Printing colours | Cyan |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Package weight | 509 g |
| Country of origin | Singapore |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Box contents | Ink cartridge |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 0.8 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 17 pc(s) |
| Logistics data | |
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Pallet gross weight | 304.1 kg |
| OEM code | 676M9A |
| UNSPSC-code | 44103105 |
| Products per pallet | 510 pc(s) |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) (imperial) | 1218.9 x 1016 x 919.5 mm (48 x 40 x 36.2") |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1219 x 1016 x 920 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 102 pc(s) |