V10T61C24
- Perfect fit
- Auto Wake-Up/Sleep function
- Multiple positions
| SKU | V10T61C24 |
|---|---|
| EAN | 8720195096870 |
| Manufacturer | Gecko Covers |
| Availability | Out of Stock |
Optimal ease of use
Optimal ease of use
| Technical details | |
|---|---|
| Case type | Folio |
| Material | Canvas, Polyurethane, Velour |
| Maximum screen size | 25.9 cm (10.2") |
| Brand compatibility | Apple |
| Compatibility | Apple iPad 10.2" (2019/2020/2021) - A2197, A2198, A2200, A2270, A2428, A2429, A2430, A2603, A2604 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Product main colour | Petrol |
| Features | |
| Case type | Folio |
| Stand mode | Yes |
| Country of origin | China |
| Built-in speaker(s) | No |
| Built-in battery | No |
| Closure type | Magnetic closure |
| Auto wake/sleep function | Yes |
| Battery | |
| Design | |
| Stand mode | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 185 mm |
| Depth | 257 mm |
| Height | 10 mm |
| Weight | 300 g |
| Package width | 186 mm |
| Package depth | 272 mm |
| Package height | 297 mm |
| Package weight | 354 g |
| Packaging data | |
| Package width | 186 mm |
| Package depth | 272 mm |
| Package height | 297 mm |
| Package weight | 354 g |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 300 mm |
| Master (outer) case length | 390 mm |
| Master (outer) case height | 600 mm |