We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Dataflex 20.620 desk drawer organizer Steel White
SKU
20.620
- Effortless access with smooth ball-bearing slides
- Easy to lock with a built-in key lock on the right side
- Cables are guided through locations at both sides at the back
- Perforated bottom for sufficient airflow to hardware
- Designed to secure laptops, tablets, or smartphones
- Made of steel for durability and strength
- Dimensions (w x d x h): 478 x 420 x 53 mm (18.8 x 16.5 x 2.1 inches)
- For laptops up to (w x d x h): 440 x 325 x 40 mm (17.3 x 12.8 x 1.6 inches)
| SKU | 20.620 |
|---|---|
| EAN | 0805410206208 |
| Manufacturer | Dataflex |
| Availability | Out of Stock |
| PDF URLs |
View PDF |
Keep your personal hardware safe and organized with our Addit Laptop Security Drawer. Designed to securely store laptops, tablets, and smartphones, this drawer mounts conveniently under your desk. It features a perforated bottom for optimal airflow, ensuring your devices stay cool. Plus, data and power cables can be easily connected through the back, keeping your workspace tidy and efficient.
| Features | |
|---|---|
| Number of drawers | 1 drawer(s) |
| Material | Steel |
| Product colour | White |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
| Width | 478 mm |
| Depth | 420 mm |
| Height | 53 mm |
| Package width | 530 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Package height | 75 mm |
| Package depth | 450 mm |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 530 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Package height | 75 mm |
| Package depth | 450 mm |
| Packaging content | |
| Number of drawers | 1 drawer(s) |
| Material | |
| Material | Steel |