We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco N9K-C9504-FM-G= network switch component Fabric module
SKU
N9K-C9504-FM-G=
Login for pricing
800-Gbps Cloud Scale fabric module for the Nexus 9504 Switch chassis, providing up to 3.6-Tbps per slot and 14.4-Tbps per switch
| SKU | N9K-C9504-FM-G= |
|---|---|
| EAN | 0889728167475 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Fabric module |
| Compatibility | Cisco Nexus 9504 |
| Product colour | Grey |
| Colour | |
| Product colour | Grey |
| Technical details | |
| Compatibility | Cisco Nexus 9504 |
| Network | |
|---|---|
| Data transfer rate | 6400 Gbit/s |
| Power | |
| Power consumption (typical) | 455 W |
| Total power | 504 W |
| Performance | |
| Compatibility | Cisco Nexus 9504 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.4 kg |