We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco C9600-PWR-3KWAC network switch component Power supply
SKU
C9600-PWR-3KWAC
| SKU | C9600-PWR-3KWAC |
|---|---|
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Out of Stock |
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Mean time between failures (MTBF) | 300000 h |
| Compatibility | Catalyst 9600 Series |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Mean time between failures (MTBF) | 300000 h |
| Compatibility | Catalyst 9600 Series |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 90 - 140, 180 - 264 V |
| AC input frequency | 47 - 63 Hz |
| Total power | 3000 W |
| Maximum current | 17.6 A |
| Performance | |
| Compatibility | Catalyst 9600 Series |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 1.48 kg |