We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Chief CMA110W projector mount accessory Ceiling Plate White
SKU
CMA110W
Use this flat ceiling plate with any CMS Fixed or Adjustable Extension Column to customize your installation.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Ceiling Plate |
| Brand compatibility | Chief |
| Compatibility | CMS |
| Maximum weight capacity | 226.8 kg |
| Product colour | White |
| Certification | OSHPD, UL |
| Screws included | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 203 mm |
| Depth | 203 mm |
| Height | 17 mm |
| Weight | 226.8 g |
| Package weight | 1.52 kg |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 1.52 kg |
| Technical details | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Chief CMA110W projector mount accessor...
Login for pricing
|
Popular
Chief Ceiling Plate Black
Login for pricing
|
Bestseller
Chief FUSION 8" Connector Kit Ext...
Login for pricing
|
Recommended
Chief CMS018W projector mount accessor...
Login for pricing
|
Chief CMS012 projector mount accessory...
Login for pricing
|
New
Chief CMS115W projector mount accessor...
Login for pricing
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
CMA110W
|
CMA110
|
FCK008
|
CMS018W
|
CMS012
|
CMS115W
|
| Manufacturer |
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
| Product type |
Ceiling plate
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Ceiling plate
|





