WCH015VFWH
Login for pricing
Belkin BoostCharge Pro, Indoor, AC, 1.5 m, White
More Information
Charger type Indoor
SKU WCH015VFWH
EAN 0745883868230
Manufacturer Belkin
Availability Out of Stock
Performance
Charger typeIndoor
Charger compatibilityLaptop, Smartphone, Tablet
Power source typeAC
CompatibilityiPad Pro (11") 3rd Gen, iPad 9th gen, iPad Pro (12.9") 5th Gen, MacBook Air 13”, MacBook Air 13" M1 (2020), MacBook Air 15" M2 (2023), MacBook Pro 13" M2 (2022), MacBook Pro 13" M1 (2020), MacBook Pro 16", iPad Air 4, iPhone 15, iPhone 15 Pro, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro Max, iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G, Galaxy S21 Ultra 5G, Galaxy S22 5G, Galaxy S22+ 5G, Galaxy S22 Ultra 5G, Galaxy S23, Galaxy S23 Plus, Galaxy S23 Ultra
Fast chargingYes
USB Type-C ports quantity4
USB Power Delivery (USB PD)Yes
USB Power Delivery revision3.1
Number of simultaneously connected devices (max)4
Design
Product colourWhite
Cable length1.5 m
Gallium nitride (GaN) transistorsYes
Power
Maximum power200 W
Technical details
Cables includedAC
Power source typeAC
Ports & interfaces
Cable length1.5 m
Weight & dimensions
Width91 mm
Depth119 mm
Height35 mm
Packaging data
Cables includedAC
Quantity per pack1 pc(s)
Packaging content
Colour
Product colourWhite
Other features