We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RHINO H5F-0 writing notebook A5+ 60 sheets White, Purple
SKU
H5F-0
| SKU | H5F-0 |
|---|---|
| EAN | 5010642414023 |
| Manufacturer | Rhino |
| Availability | Out of Stock |
RHINO A5+ Refill Pad (8 x 6.5") - 8mm Lined | 120pg
High quality refill pad with 120 pages, each ruled 8mm with margin. This paper pad is ideal for making notes with pages suitable for writing on both sides.
High quality refill pad with 120 pages, each ruled 8mm with margin. This paper pad is ideal for making notes with pages suitable for writing on both sides.
| Features | |
|---|---|
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Lined paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A5+ |
| Sheets quantity | 60 sheets |
| Media weight | 75 g/m² |
| Product colour | White, Purple |
| Technical details | |
| Target audience | Adult |
| Coloration | Monochromatic |
| Paper ruling type | Lined paper |
| Ruled paper | Yes |
| Format | A5+ |
| Sheets quantity | 60 sheets |
| Media weight | 75 g/m² |
| Product colour | White, Purple |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 150 mm |
| Height | 200 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |