We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Networking Instant On 1G SFP RJ45 100m Cat5e Transceiver
SKU
R9D17A
| Interface type | SFP |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Copper |
| SKU | R9D17A |
| EAN | 0190017566948 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Network | |
| SFP transceiver type | Copper |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Interface type | SFP |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 13 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 71 mm |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |