We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE C-series 10GbE Long Range SFP+ Transceiver
SKU
E7Y65A
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | E7Y65A |
| EAN | 0888793264225 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Network | |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 30.5 mm |
| Depth | 215.9 mm |
| Height | 54.6 mm |
| Weight | 230 g |
| Technical details | |
| Weight (imperial) | 0.227 kg (0.5 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.227 kg (0.5 lbs) |