We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 10G LR SFP+ LC 10km SMF C-Class Transceiver
SKU
S2P31A
| Interface type | SFP+ |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SKU | S2P31A |
| EAN | 0190017705842 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Out of Stock |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Network | |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Interface type | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 60.5 mm |
| Depth | 103.9 mm |
| Height | 20.6 mm |
| Weight | 30 g |
| Technical details | |
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight (imperial) | 0.0299 kg (0.0660 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0299 kg (0.0660 lbs) |